Navštivte čapí výstavu v Třešti!

Výstavu nejlepších čapích fotografií zaslaných do fotosoutěže pořádané ke kampani Pták roku 2014 – čáp bílý a čáp černý můžete od 12. května do 30. června 2018 spatřit v Třešti na Vysočině.

Líhnou se první čápata!

S prvními květnovými dny se na naší mapě začaly objevovat oranžové kroužky ohlašující líhnutí čapích mláďat.

Blíží se prodloužené víkendy, sledujte čapí hnízda!

Blíží se pro mnohé z nás hned 2 prodloužené víkendy, které slibují krásné počasí jako stvořené k výletu do přírody, ke kontrole čapích hnízd.

 

Blíží se prodloužené víkendy, sledujte čapí hnízda!

Čapí hnízdní sezóna se rozjela na plné obrátky. Ze sledovaných hnízd je již téměř 70 % zkontrolovaných, ale 30 % stále ještě na naše kontroly čeká. Myslete na ně a pokud se chystáte na výlet, naplánujte si trasu kolem některého z nich (i kolem těch zkontrolovaných) a zaznamenejte na cap.birdlife.cz, co jste na hnízpě pozorovali. Využít můžete i mobilní aplikaci.

Ve většině hnízd jsou již pravděpodobně vejce, jak dokazuje například připojený pohled do hnízda v Libštátě. Jejich přítomnost máme šanci většinou zjistit právě díky webkamerám a Vás, kteří je sledujete. Leckde jsou již plné snůšky. Pokud je u “Vašeho” hnízda kamera, sledujte ji. I to, co v ní uvidíte, je dobré zadat jako své pozorování k hnízdu!

Děkuji za spolupráci při sledování hnízdění čápů a přeji krásné zážitky při jejich pozorování.

Gábina Dobruská

© 2014 Česká společnost ornitologická. Všechna práva vyhrazena.