Instalace čapího hnízda v Debři

V Debři se čápi marně pokoušeli o stavbu hnízda. Místní lidé jim pomohli. Jak? To si přečtěte v článku, který jsme dostali od Milady Vrbové:

Nastal čas opouštění hnízd

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny, do doby, kdy mladí čápi pomalu začnou opouštět svá hnízda. Kdy se poprvé pustí do světa právě ti „vaši"?

Navštivte čapí výstavu v Třešti!

Výstavu nejlepších čapích fotografií zaslaných do fotosoutěže pořádané ke kampani Pták roku 2014 – čáp bílý a čáp černý můžete od 12. května do 30. června 2018 spatřit v Třešti na Vysočině.

Blíží se prodloužené víkendy, sledujte čapí hnízda!

Čapí hnízdní sezóna se rozjela na plné obrátky. Ze sledovaných hnízd je již téměř 70 % zkontrolovaných, ale 30 % stále ještě na naše kontroly čeká. Myslete na ně a pokud se chystáte na výlet, naplánujte si trasu kolem některého z nich (i kolem těch zkontrolovaných) a zaznamenejte na cap.birdlife.cz, co jste na hnízpě pozorovali. Využít můžete i mobilní aplikaci.

Ve většině hnízd jsou již pravděpodobně vejce, jak dokazuje například připojený pohled do hnízda v Libštátě. Jejich přítomnost máme šanci většinou zjistit právě díky webkamerám a Vás, kteří je sledujete. Leckde jsou již plné snůšky. Pokud je u “Vašeho” hnízda kamera, sledujte ji. I to, co v ní uvidíte, je dobré zadat jako své pozorování k hnízdu!

Děkuji za spolupráci při sledování hnízdění čápů a přeji krásné zážitky při jejich pozorování.

Gábina Dobruská

© 2014 Česká společnost ornitologická. Všechna práva vyhrazena.